Skip to content

Szymon Kołodziejczyk

Filmowiec. Tworzy filmy i animacje dla wielu marek głównie na kanały Social Media, czasem do telewizji. Wykładowca i szkoleniowiec od ponad 10 lat. Uczy studentów, pracowników firm i Youtuberów jak dobrać sprzęt i tworzyć wideo. Prywatnie miłośnik kina. W swojej kolekcji płyt ma więcej filmów niż Netflix w ofercie.

2 komentarze

 1. Arcymechanik
  7 marca 2024 @ 19:52

  ” Jak jest obcy na statku kosmicznym, to bohater musi sobie z nim poradzić zabijając go” – myslę, ze to już od dawna nieaktualne. Takie kino było charakterystyczne do lat 80-tych XX wieku, potem ten trend jakby się odmienił. A poważnie podchodząc do tematu wydaje mi się, że „Niezwycięzony” jest świetnym materiałem na film w odróznieniu od Solaris, którego po prostu sfilmować się nie da.

  Odpowiedz

  • Szymon Kołodziejczyk
   17 marca 2024 @ 12:07

   Faktycznie jak teraz o tym pomyślę, to obcy z kosmosu niekoniecznie musi umrzeć. Chociaż przesunąłbym datę aktualności tego. Myślę, że spokojnie jeszcze lata 90. moglibyśmy dodać do tego, że obcego się zabijało (zresztą kolejne części Obcego do czwórki to pokazują dobrze). Fajnym przykładem tego, że dziś twórcy lubią pozostawiać istotę żywą jest film Life z 2017r. Dzięki za fajną uwagę 😉

   Co do ekranizacji Lema. Tak – Niezwyciężony moim zdaniem jest dobry do tego by przełożyć go na film, ale nie wiem czy końcówkę filmowcy by zachowali. Ostatnio przeszedłem grę The Invicible – Niezwyciężony od naszego polskiego studia. Bardzo dobra opowieść, która jest kontynuacją Niezwyciężonego Lema. Polecam.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności w moim życiu
Ciekawostki filmowe

Skróty materiałów
Piszę o filmach

Dyskutujemy o filmach
Materiały główne