Skip to content

Szymon Kołodziejczyk – Filmowiec, Szkoleniowiec, Youtuber

szymon kolodziejczyk

SZYMON
KOŁODZIEJCZYK

@JezykFilmu

Miłośnik popkultury oraz technologii nowych mediów

Aktualny stan kolekcji filmów: 4608 DVD | 1937 Blu-ray | 390 Blu-ray 4K
Łącznie filmów: 6935

FILMOWIEC

Twórca kilkudziesięciu wideoklipów, w tym największej polskiej produkcji zbiorowej z udziałem 40 artystów (2011) oraz dla finalistów Must Be The Music i Mam Talent. Uczestniczył w planach takich filmów, jak: Wojna polsko-ruska (reż. Xawery Żuławski), Pełną Parą (reż. Leszek Wosiewicz). Podczas studiów zrealizował trzy filmy niezależne, w tym dwa fabularne, o których mówiono na łamach prasy, radia i telewizji. Jest autorem dwóch filmów animowanych dla Muzeum Gdańska, które wykonał jako jeden z kilku artystów w Polsce zaproszonych do współpracy. Od ponad 10 lat prowadzi własną firmę świadcząc usługi realizacji filmów i animacji dla klientów biznesowych. Obecnie specjalista od filmów internetowych i mniejszych reklam telewizyjnych. Jego prace emitowane były na łamach TVP, TVN, Polsat czy Canal+, a także portalach Interia, Wirtualna Polska, Onet.

SZKOLENIOWIEC

Od 15 lat prowadzi zajęcia na uczelni wyższej przekazując wiedzę praktyczną z dziedziny, którą zajmuje się zawodowo, czyli tworzenia filmów i animacji. Przeprowadził wiele szkoleń zawodowych, w tym dla Telewizji Polskiej. Jest autorem kilku publikacji naukowych, uczestniczył w wielu konferencjach. Prowadzi szkolenia z zakresu operowania kamerą, tworzenia filmów do Social Mediów, Youtubingu.

YOUTUBER

Wdraża marki na rynek Social Mediów pomagając im w realizacji vlogów. Pomaga przy tworzeniu filmów na Fanpage i Youtube. Dobiera konkretne rozwiązania multimedialne pod potrzeby klienta, aby ten mógł prowadzić swój kanał wideo. Tworzy krótkie animacje i video do postów reklamowych dla biznesowego Fanpage i Youtube. Podpowiada kierunek rozwoju kanału. Youtuber prowadzący własny kanał filmowy: youtube.com/JezykFilmu.

KOLEKCJONER

Miłośnik Kina Domowego i technologii nowych mediów. Kolekcjoner filmów na płytach DVD, Blu-ray oraz 4K. Fascynat technologii 4K HDR. W swojej kolekcji płyt posiada więcej filmów niż Netflix w swojej ofercie VOD. Pasjonat komiksów i gier, szczególnie tych powiązanych z kinem.

Aktualności w moim życiu
Ciekawostki filmowe

Skróty materiałów
Piszę o filmach

Dyskutujemy o filmach
Materiały główne